Samostatné seskoky

Pokud si raději chcete vyzkoušet seskok padákem sám(a), nikoliv v tandemu se zkušeným instruktorem, můžeme nabídnout následující možnosti:

1) Základní parašutistický výcvik

Tento výcvik je určen pro naprosté začátečníky, kteří chtějí ochutnat pocit vznášet se na padáku, který si sami řídí. Rovněž je určen pro ty, kteří již mají nějaký ten seskok padákem za sebou, ale před dlouhou dobou, nebo svůj předchozí seskok absolvovali na kulatém padáku. Jde zpravidla o seskok z výšky 1.200 – 1.500 m nad terénem
s automatickým otevřením hlavního padáku (padák je otevřen výtažným lanem zakotveným v letadle). Pro větší bezpečnost je zajišteno spojení instruktora na zemi a žáka na padáku pomocí vysílačky.
Výcvik se skládá z teorie a následného seskoku s automatickým otevřením padáku. Výcvik je dle platných předpisů nutné rozdělit do min. 2 dní (teorie a seskok, příp. seskoky.

Cena základního výcviku vč. 1 seskoku 3.000,- Kč
Další seskok základního výcviku 1.000,- Kč

V ceně výcviku není zahrnuta nutná lékařská prohlídka.

2) Samostatný seskok IAFF

Jedná se o první seskok z kurzu AFF. Tento druh seskoku je podobně jako tandemový seskok jednou z nejbezpečnějších a nejrychlejších způsobů, jak si vyzkoušet volný pád. Seskok IAFF se skládá z teorie a seskoku padákem včetně volného pádu (cca 1 minuta). V tomto případě se seskok provádí z výšky 4.000 m společně se dvěma instruktory s kvalifikací AFF. Pro větší bezpečnost je zajišteno spojení instruktora na zemi a žáka na padáku pomocí vysílačky.
Jeden z instruktorů Váš seskok natáčí – tento záznam Vám na přání sestříháme a stáhneme na USB flash disk.

Cena samostatného seskoku IAFF 7.200,- Kč

V ceně výcviku není zahrnuta nutná lékařská prohlídka.

3) AFF

AFF (Accelerated freefall)je ideální a nejrychlejší cestou, jak se stát sportovním parašutistou. Výcvik zahrnuje 10 minut ve větrném tunelu (simulátor volného pádu) a 8 seskoků volným pádem z výšky 4.000 metrů. Během těchto seskoků se o Vás stará speciálně vyškolený AFF instruktor. Po důkladné pozemní přípravě budete připraveni na první seskok padákem, který absolvujete spolu se dvěma instruktory. Druhý seskok proběhne ve stejném složení. Další seskoky absolvujete s jedním instruktorem. Během tohoto výcviku se naučíte základy ovládání Vašeho těla za volného pádu a budete schopni pod dohledem instruktora samostatně skákat. Vaše seskoky jsou hodnoceny pomocí videa a tím je zajištěno rychlé odstranění možných chyb.

Cena kompletního výcviku AFF 39.990,- Kč

V ceně výcviku není zahrnuta nutná lékařská prohlídka.

Podmínky přijetí do výcviku
1. Mít zdravotní prohlídku od leteckého lékaře, seznam pověřených lékařů najdete ZDE. Pro uchazeče z Prahy, Českých Budějovic nebo Ostravy doporučujeme www.leteckylekar.cz
2. Mít dovršených alespoň 15 let (do 18 let věku je nutný písemný souhlas obou rodičů)

Průběh výcviku
Telefonicky nebo e-mailem si u nás sjednáte termín Vašeho výcviku. Žádné pevně dané termíny výcviku nepublikujeme, věnujeme se Vám individuelně dle Vašeho přání a Vaší časové vytíženosti. Skáčeme denně březen – listopad.
My Vám sdělíme jméno Vašeho instruktora, který se Vám ozve a se kterým doladíte veškeré detaily. Na teoretický výcvik je třeba s sebou přinést občanský průkaz, zdravotní prohlídku a voucher. Zde také vyplníte Vaši přihlášku k výcviku. Po dokončení teoretického výcviku absolvujete písemný test, který společně se svým instruktorem vyhodnotíte.
Další den s Vámi instruktor vše ještě jednou projde a pokud je vše v pořádku, můžete si užít svůj samostatný seskok!

Teoretický výcvik a samotné seskoky je nutné dle platných předpisů rozdělit do více dnů. Po dohodě s přiděleným instruktorem tedy přijdete určený den na teorii, seskok, příp. seskoky poté probíhají v jiné dny dle domluvy.
Používáme výhradně nejmodernější padákové soupravy typu STUDENT. Na závěr obdržíte CERTIFIKÁT (DIPLOM), doklad o absolvování seskoku(ů).

Termíny
Žádné pevně dané termíny výcviku nepublikujeme, věnujeme se Vám individuelně dle Vašeho přání a Vaší časové vytíženosti. Skáčeme denně březen – listopad.